2018 Season Prize Giving

The Waitakere Water Polo Prize Giving was held last weekend to celebrate the achievements of our players, coaches and volunteers in the 2018 season.

 
2018-season-prize-giving
2018-prize-giving-ty
2018-prize-giving-trophies
2018-prize-giving-davor
 

It was a great event, attended by members from all age groups from Under 12s to Seniors, and held at the Ponsonby Rugby Club. At the preceding SGM, all of the proposed constitutional amendments were passed, and will now form part of our club constitution, which is accessible under the documents page.

Congratulations to all of our prize winners!

Under 12 Aqua Most Improved– Otis Bech

Under 12 Aqua Most Promising – Estelle Rae

Under 12 Teal Most Improved – Cooper Searle

Under 12 Teal Most Promising– Ty Lang

Under 12 Gold Most Improved – Rio Faleafa

Under 12 Gold Most Promising – Zachary Martin

Intermediate A Most Improved – Ryan Ashley

Intermediate A Most Promising – Catherine Poor

Girls Under 14 Teal Most Improved – Jo Lourens

Girls Under 14 Teal Most Promising – Sofya Coutanche-Gould

Girls Under 14 Gold Most Improved – Jackie Lourens

Girls Under 14 Gold Most Promising – Bella Tyrrell

Girls Under 14 Gold Most Valuable – Jessica Drage

Boys Under 14 Teal Most Improved – Jed Burgess

Boys Under 14 Teal Most Promising – Campbell Boulton

Boys Under 14 Gold Most Improved – Luke Utley

Boys Under 14 Gold Most Promising – Denzil Nuualiitai

Girls Under 16 Teal Most Improved – Charlotte Smith

Girls Under 16 Teal Most Promising – Kayla Evans

Girls Under 16 Gold Most Improved – Megan Williams

Girls Under 16 Gold Most Promising – Emily Drage

Boys Under 16 Gold Most Improved – Harrison Raynes

Boys Under 16 Gold Most Promising – Maclain Roberts

Boys Under 18 Gold Most Improved – Ciaran Rose

Boys Under 18 Gold Most Promising – Daniel Cameron

Senior Women Most Improved – Jessika Wanden-Hannay

Senior Women Most Valuable – Emmerson Houghton

Senior Men Most Improved – Nick Stankovich

Senior Men Most Valuable – Sid Dymond

Female Most Improved Goalie – Jackie Lourens

Female Most Promising Goalie – Chantelle Conroy

Male Most Improved Goalie – Zachary Martin

Male Most Promising Goalie – Mark Watkinson

Team Spirit – Under 14 Gold Girls

Club Spirit – Adam Milne

Female Dedication & Loyalty – Dee Knight

Male Dedication & Loyalty – Andrew Cameron

Club Service - Lisa Rose

Club Official – Matt Southerden

Greatest Contribution – Zach Monk

Coach of the Year – Davor Carevic

Zach Monk2019